Naturalne leczenie

Naturalne leczenie
Pixabay

Jeżeli są to dolegliwości mniej poważne, warto zamiast leków zastosować metody, które działają skutecznie i są bezpieczne dla środowiska.

 

Gdy boli nas głowa i weźmiemy tabletkę, praktycznie od razu czujemy ulgę. Niestety każdy lek jest szkodliwy dla naszego organizmu np. leki przeciwbólowe mogą prowadzić do kłopotów z nerkami. Jest jeszcze jeden minus zażywania leków, trafiają one do środowiska naturalnego (są przez nas wydalane, albo wyrzucane). Ekolodzy od dawna alarmują, iż substancje te mogą trwale uszkodzić ekosystem. Dlatego ze względu na działania uboczne leków, oraz ich wpływów na środowisko warto z nich zrezygnować i zastosować naturalne metody leczenia.

 

Zioła

Są jak najbardziej bezpieczne dla środowiska, bo w stu procentach naturalne. Zanim je zażyjesz, najpierw poradź się lekarza jak je stosować. To działa – przy gorączce sprawdzi się lip. Gdy bolą cię stawy, lub głowa zastosuj napar z kory wierzby białej, a w przypadku kaszlu możesz ratować się działającym wykrztuśnie anyżem.

Aromaterapia

Jest to leczenie za pomocą olejków eterycznych, wykonywanych z roślin. Wdychanie tych aromatów przynosi ulgę jeśli nie są to poważne dolegliwości. To naprawdę działa, na katar pomoże olejek mentolowy lub eukaliptusowy, a na bóle miesiączkowe lawendowy.

Bańki

Stosowały je nasze babcie, bardzo słusznie bo to skuteczna metoda walki z przeziębieniami i infekcjami. Wysysając z naczyń krwionośnych ciałka krwi, mobilizują one organizm do walki z chorobą. To działa, bańki możemy zastosować już u 2 latka. W czasie przeziębienia stawiamy je na plecach, a w przypadku bólu tam gdzie nam dokucza.

Apiterapia

To leczenie produktami pochodzenia pszczelego. Zdrowotne właściwości mają miód kwiatowy, mleczko pszczele. Substancje te są pozyskiwane w sposób, który nie zaburza naturalnego funkcjonowania pszczół i nie doprowadza do ich wyniszczenia. To naprawdę działa miód gryczany zalecany jest przy chorobach serca i układu krążenia, a lipowy łagodzi bóle gardła i obniża gorączkę. Pyłek kwiatowy reguluje poziom cholesterolu we krwi i działa odtruwająco. Natomiast mleczko pszczele wzmacnia organizm i ma właściwości antybakteryjne.

PODZIEL SIĘ: