Relaks przy komputerze

Relaks przy komputerze
Pixabay

W społeczeństwie nadal panuje mylne przekonanie, że starsze pokolenie nie do końca rozumie sposób działania komputerów. O ile może to być prawdą w przypadku naszych rodziców, to my, kobiety dojrzałe, wcale nie jesteśmy na bakier z techniką!

Owszem, dekadę temu instalacja programów czy gier mogła nastręczać pewne trudności, gdyż wszystko sprowadzane było z innych krajów. Teraz płytka z grą lub filmem w polskiej wersji językowej stała się normą.

Czemu więc i Ty nie skorzystasz z dobrodziejstw techniki? Możesz spędzić przyjemne popołudnie czytając, słuchając muzyki, grając w kierki, możesz układać pasjansa, a nawet zagrać w chińczyka czy kanastę na specjalnych serwerach. Wiele stacji telewizyjnych udostępnia fragmenty programów oraz odcinki seriali na swoich stronach internetowych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce, na co masz ochotę, a Internet życzliwie podpowie Ci, gdzie możesz to znaleźć.

Ostatnio bardzo popularne stały się serwisy z obrazkami. Całe strony pięknych widoków, zabawnych zwierzaków, kotów, psów, rękodzieła, przepisów kulinarnych – jest w czym wybierać. Kto wie, może dzięki fachowym poradom bloggerów artystycznych sama sięgniesz po nożyczki, klej, pędzel czy pióro?

Większość gier obsługuje się myszką – tylko te najbardziej skomplikowane wymagają używania strzałek czy liter klawiatury, ale i to jest do opanowania. Istnieją gry wirtualne, które dzięki kamerkom reagują na Twój ruch – dzięki nim możesz poćwiczyć, potańczyć, a przy okazji zebrać punkty i konkurować sama ze sobą.

Dzięki serwisom społecznościowym możesz nawiązać kontakt z kolegami i koleżankami z dawnych lat, zaplanować spotkanie, odświeżyć dawne znajomości. Już to, że jesteś na tej stronie świadczy o tym, że jesteś dojrzałą, świadomą kobietą, która dba o swój rozwój. Nie zatrzymuj się – eksploruj, badaj, szukaj, poszerzaj wiedzę.

PODZIEL SIĘ: