Kursy tańca- idealne hobby

Kursy tańca
Zdjęcie autorstwa Yogendra Singh z Pexels

Taniec jest doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest odpowiedni zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób. Zajęcia mogą polegać jedynie na ćwiczeniu określonego rodzaju tańców, jak i na aktywizacji ruchowej połączonej z muzyką.
Taniec korzystnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł. Do zdrowotnych zalet pląsania na parkiecie można zaliczyć: zwiększenie wydolności i wytrzymałości mięśnia sercowego; wzmocnienie mięśni oraz stawów; korekta postawy; ale także umożliwienie odprężenia, relaksu. Ponad to muzyka i taniec korzystnie oddziałują na sferę emocjonalną człowieka, jak i na sferę społeczną – pomaga budować kontakty z innymi, przełamywać nieśmiałość.
Oczywiście rodzaj kursu powinien być dostosowany zarówno do naszych umiejętności, poczucia rytmu, jak i do wieku. Na przykład jeżeli chodzi o tańce dla seniorów, powinny one uwzględniać nie tylko ich możliwości fizyczne, ale też nieco inne upodobania niż w wypadku ludzi młodych, większe przywiązanie do tradycyjnych form.
Dlatego osobom starszym zaleca się raczej udział w kursach tańców klasycznych – jak walc
(doskonały nawet przy chorobach serca)czy tango (dodające wigoru i kształtujące mięśnie). Dobrym rozwiązaniem może być również choreoterapia – wykorzystująca ruch spontaniczny i improwizacje; a także taniec z elementami ćwiczeń całego ciała – usprawniający organizm oraz jego motorykę. Taka forma ruchu jak taniec może pozwolić na poradzenie sobie z dolegliwościami mięśni czy stawów, a przy tym zapewnić niezapomniane wrażenia – szczególnie w wypadku tańców towarzyskich. Długoletnie związki potrzebują bowiem takich „iskierek”, by choć trochę pobudzić dogasający już ogień namiętności.

PODZIEL SIĘ: